Ubezpieczenie motocykla w Grodzisku Mazowieckim

Ubezpieczenia w Grodzisku Mazowieckim

ubezpieczenie-motocykla-oc-ac-grodzisk-mazowieckiAby ubezpieczyć swój motocykl,  proponujemy wizytę w multiagencji ubezpieczeniowej, która umożliwi porównanie ofert ubezpieczeniowych. W skrócie, wybierz tę, która jest najbardziej opłacalna pozostaje pytanie jednak co brać pod uwagę.

W naszym kraju co roku rejestruje się około 19 tysięcy motocykli.  Ewidentnie tendencja ta jest wzrostowa, na podstawie danych zebranych od ubezpieczycieli można zaobserwować skok o 30%. Należy zadbać przed rozpoczęciem sezonu motocyklowego aby mieć ważne ubezpieczenie obowiązkowe OC i warto również pomyśleć nad dodatkowym ubezpieczeniem – AC

Właściciele jednośladów podchodzą do kwestii ubezpieczeń zupełnie inaczej niż posiadacze samochodów. Nieczęsto a wręcz rzadko zabezpieczają się na wypadek kradzieży własności. Rezygnują również z ubezpieczenia assistance, czyli usług pomocowych, które są już niemal rynkowym standardem w przypadku samochodów osobowych. Niestety to ewidentny wynik  stereotypu o wysokim koszcie  dodatkowego ubezpieczenia motocykla, które w istocie jest błędne. Rzeczywiście jeszcze niedawno właściciele motocykli nie mieli zbyt dużego wyboru, jednak sytuacja ta się zmieniła a towarzystwa ubezpieczeniowe zaczęły konkurować również w tym segmencie.

Jak ubezpieczają się właściciele pojazdów mechanicznych?

Skutery/motocykle

Samochody osobowe

Wyłącznie obowiązkowe ubezpieczenie OC

85%

24%

Obowiązkowe ubezpieczenie OC rozszerzone o dobrowolne elementy ochrony

15%

76%

NNW w ubezpieczeniu komunikacyjnym

10%

60%

dane: Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group

JAK NAJŁATWIEJ UBEZPIECZYĆ MOTOCYKL?

W grodzisku Mazowieckim najłatwiej i najszybciej wykupić  polisę zdalnie, jest sporo agencji które działają w ten sposób. Wystarczy telefon do agencji  ubezpieczeniowej i przesłane mailem/mms-em zdjęcie dowodu rejestracyjnego pojazdu .

Należy podać dane dotyczące motocykla, takie jak model oraz marka pojazdu, a także jego rok produkcji. Ważną informacją do obliczenia składki jest także pojemność i moc silnika oraz aktualny przebieg. Przydadzą się także dane dotyczące liczby miejsc w motocyklu, numer rejestracyjny oraz cel wykorzystywania pojazdu. W formularzu musisz też podać informacje na temat właściciela, m.in. czy jest on jednocześnie użytkownikiem pojazdu.

Agent przedstawi CI najlepszą i najbardziej opłacalną ofertę, płatności  można dokonać zdalnie, bądź przy odbiorze polisy np. kartą / telefonem systemem BLIK  Ubezpieczenie motocykla będzie działać od zaraz!

Z Grodziska Mazowieckiego polecamy:

Agencja Ubezpieczeniowa PROTECTA Marta Hirsz.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą ubezpieczenia motocykli i qadów.

 

About the Author

Related Posts